Opinie

Musze wspomnieć o wspaniałym pilotażu Krzysztofa. Profesjonalizm  był widoczny na każdym etapie tego szlaku. Podczas kilkugodzinnych podroży, Krzysztof dawał nam lekcje jęz. hiszpańskiego, zapoznawał nas z kultura kraju, opowiadał o ważnych wydarzeniach. Niezliczona ilość informacji płynęła na nas jak lawa, która była bardzo ciekawa i napawała nas zagadkowością opowiadań. Skorzystaliśmy tez z lekcji Yogi prowadzonej przez Krzysia. Jego osobowość potrafi przekazywać pozytywna energie w której jest ciepło i każdy się czuje swojo. Mieszkamy w Kanadzie i wiele podróżujemy, spotykamy wielu ludzi i wielu przewodników. Krzysztof jest bardzo inteligentny i należny do najlepszych.

Panama-Meksyk, Robert

W miesiącu październiku byłam uczestniczką wycieczki do Boliwii i Peru (połączonego z Amazonią). Pan Krzysztof Ruba – człowiek młody ale już z ogromną wiedzą o regionie i jego kulturze. Potrafił ją ciekawie przekazywać grupie, w sposób nienachlany i z dużym wyczuciem sytuacji.
Realizował w pełni ustalony wcześniej program jak i wychodził poza jego ramy proponując dodatkowe zwiedzania czy wieczorne wyjścia. Był dla nas dostępny przez cały czas dlatego mogę powiedzieć, że był naszym opiekunem. Wszyscy wiemy że dobry pilot to ponad 50 procent sukcesu każdego wyjazdu.
Pan Krzysztof spełnił wszystkie nasze oczekiwania dlatego bardzo dziękuję, że biuro zadbało o to by na tym miejscu zatrudnić tak kompetentną osobę, z dużą kulturą osobistą i talentem do działań interpersonalnych. Dużo podróżuję i oceniając jego pracę stwierdzam, że Pan Krzysztof ma miejsce na podium wśród wszystkich pilotów z którymi się zetknęłam. Bardzo dziękuję! Dorota

Krzysztof Ruba – pilot z powołania,  niezwykle kompetentny i profesjonalny, z ogromną wiedzą o odwiedzanych krajach zarówno o ich historii, kulturze, zabytkach, jak i zwyczajach czy kuchni.
Odpowiedzialny, zaradny, reagujący na potrzeby grupy, nie było dla niego rzeczy niemożliwych do załatwienia…
Kontaktowy, sympatyczny, z poczuciem humoru, łatwo integrujący grupę
Pasjonat, mówi perfect po hiszpańsku i do tego jeszcze tańczy salsę! Iwona   (Honduras, Gwatemala, Belize i Meksyk).

Krzysztof Ruba był naszym przewodnikiem po Ameryce Środkowej. Dobrze zna ten region, świetnie mówi po hiszpańsku i ma dużą wiedzę, sam jest pasjonatem podróży, tańca i jogi. Ciekawie opowiadał o odwiedzanych przez nas miejscach, w miarę możliwości starał się uatrakcyjnić wycieczkę (joga, drobne zmiany programu, chickenbusy). Wykazał się dużym opanowaniem i spokojem w trudniejszych sytuacjach. Podróż była bardzo ciekawa i udana mimo napiętego programu. Małgorzata


Naszym pilotem z Polski był Krzysztof Ruba. Cała wycieczka prowadzona była w pełni profesjonalnie. Krzysztof wykazał się obszerną wiedzą geograficzną, historyczną, przyrodniczą oraz etnograficzną. Podczas przejazdów do kolejnych zwiedzanych miejsc tak wspaniale opowiadał o historii, zwyczajach, kuchni latynoskiej, swoich przygodach związanych z tym regionem, który zwiedzaliśmy, że słuchaliśmy z wielkim zainteresowaniem. Ma przeogromną wiedzę i umie ją wspaniale przekazać. Widać było, że kocha to co robi i dobrze zna Amerykę Łacińską.

Świetnie zna język hiszpański i próbował nauczyć nas pojedynczych zwrotów (czasem udawało nam się je zapamiętać i odpowiednio użyć).

Kolejnym urozmaiceniem były świetnie prowadzone zajęcia z jogi i nauka salsy (skuteczna). Krzysztof jest bardzo sprawny fizycznie, co jest dużą zaletą przy pilotowaniu wycieczek w trudniejszych warunkach (np. poda rękę przy przechodzeniu przez rwący strumień).

Cenną cechą „naszego” pilota był stoicki spokój. Nic nie mogło wyprowadzić go z równowagi, nawet notoryczne spóźnienia naszego kolegi (nigdy nie spóźniliśmy się na samolot). Możemy z czystym sumieniem polecić Krzysztofa jako pilota wycieczki lub wyprawy.

 

Najlepszy program nie obroniłby się gdyby nie praca pana Krzysztofa Ruby. Nie bez kozery nazwałam go „opiekunem” bo był nim w każdym calu.
 Podczas samej podróży Krzysztof wykazał się olbrzymią wręcz wiedzą i to zarówno z dziedziny historii jak i geografii ,sztuki ,przyrody czy meteorologii nawet; a to wszystko podane było w formie przystępnej często okraszane żartem , anegdotą czy ciekawostkami z życia codziennego tubylców.
Na pochwałę zasługują także umiejętności interpersonalne Krzysztofa. Trzeba mieć ogromną intuicję , wyczucie , może też pewną wiedzę z dziedziny psychologii by tak łagodnie , bez konfliktów poprowadzić nas – obcą sobie grupę ludzi , w sytuacjach niekiedy skrajnie ekstremalnych – przez te trzy tygodnie.
Inna sprawa to też umiejętności organizacyjne Krzysztofa. To Jego pracy ,tam na miejscu zawdzięczamy , że wszystko było „zapięte na ostatni guzik” ; niezwykłe wręcz jak na tamte warunki.
Podsumowując współpracę z Krzysztofem napisać można : PRZEWODNIK IDEALNY ; i nie będzie w tym przesady gdy dziś przypomnę sobie Jego zawsze uśmiechniętą twarz, życzliwość i prawdziwą o nas troskę.
Peru-Boliwia, Maria


Podróżowanie pod opieką Krzysztofa było prawdziwa przyjemnością a zarazem wspaniałą przygodą, posiada on bowiem dużą wiedzę na temat Ameryki Południowej, jej historii, kultury i obyczajów, szanuje tradycje zwiedzanego kontynentu, odnajduje sie w nieprzewidzianych sytuacjach, swobodnie porozumiewa się w języku hiszpańskim i angielskim. Posiada więc komplet cech idealnego przewodnika, które sprawiają, że czas spędzony pod jego opieką należy do najlepszych podróżniczych wspomnień.
Krzysztof jest miłym, pogodnym i kulturalnym człowiekiem, bardzo szybko nawiązuje nowe kontakty i znajomości. Wysokie kompetencje społeczne pomagają mu w organizacji i planowaniu działań również w sytuacjach trudnych i stresowych, jakich nie brak w tak odległych podróżach.
To prawdziwy profesjonalista i pasjonat podróży. Zdecydowanie poleciłabym go osobom planującym wyjazd w te strony. Peru-Boliwia, Izabela

Krzysztof świetnie się sprawdził, jako pilot wycieczki po Ameryce Środkowej. Dysponuje ogromną wiedzą, a przede wszystkim płynnie mówi po hiszpańsku – to się naprawdę przydaje. Do jego zalet należy również optymizm i poczucie humoru, a także ciekawy sposób przekazywania informacji. Nie można się z nim nudzić – zawsze ma pomysł na urozmaicenie czasu wolnego.
Nie ma też rzeczy, której nie pomógłby zorganizować (kurs tańca, nauka języka, rejs,… wszystko czego dusza turysty i podróżnika może zapragnąć).
Jeśli marzy Ci się wyjazd do Ameryki Południowej lub Środkowej, z Krzysztofem będziesz w dobrych rękach. Byłam, sprawdziłam, polecam
Agata