Mieszkańcy

Ludność Brazylii to mieszanka Indian, Portugalczyków i Afrykanów. Czyli odpowiednie tubylców, kolonizatorów i niewolników. Do dziś Brazylię zamieszkuje większa liczba Murzynów niż jakiekolwiek inne państwo z wyłączaniem Nigerii.brazylia - mieszkańcy

Okres od schyłku XIXw aż po lata 30. Przyniósł nasiloną emigrację Europejczyków – Niemców, Włochów, Polaków. Gdy podpisano japoński brazylijsko umowę  imigracyjną zaczęli przyjeżdżać coraz liczniej Japończycy. Obecnie to największa populacja poza Wsypami Japońskimi.

Na południu dominuje ludność pochodzenia europejskiego (Portugalczycy, Włosi, Niemcy, Polacy), na wschodzie – Mulaci, a na północnym zachodzie – Indianie.

Charakter

Brazylijczycy unikają konfrontacji, są tolerancyjni i swobodni. Kontakty osobiste liczą się bardziej niż zawodowe. Cechuje ich nuta melancholii  która zwie się tu saudade (poczucie tęsknoty, utraty czegoś). Jednak wesołość i umiłowanie zabawy doskonale maskują złożoność narodowej psyche i stosunków społecznych wciąż naznaczonych nierównością i niedostatkiem.

Czułość

Przytulanie, buziaki i nazywanie się ładnymi wyrazami to po prostu ich sposób bycia. Chłopak Twojej koleżanki nazywający Cie amor, honey i Darling to codzienność.